Kas ir elektroniskās dāvanu kartes

Elektroniska dāvanu karte ir gluži tāda pati, kā jebkura cita dāvanu karte, proti tā dod tiesības dāvanu kartes nominālvērtības apmērā iegādāties preces vai saņemt pakalpojumus pie dāvanu kartes izdevēja – gala pakalpojumu sniedzēja. Atšķirīgā nianse ir tāda, ka elektroniskā dāvanu karte tiek sagatavota tikai elektroniskā veidā, kā .PDF datne. Uz katra elektroniskās dāvanu kartes ir unikāls kods, kas parasti sastāv no burtu, ciparu un simbolu kombinācijas. Šis kods arī pilda dāvanu kartes funkciju un apliecina, ka dāvanu kartes uzrādītājs ir tiesīgs saņemt preces vai pakalpojumus noteiktajā apmērā. Elektroniskās dāvanu kartes iespējams izmantot gan iepērkoties internetā, gan iepērkoties vai saņemot pakalpojumus klātienē, atkarībā no konkrētā pārdevēja vai pakalpojumu sniedzēja.

Kā tiek piegādātas elektroniskās dāvanu kartes

Elektroniskās dāvanu kartes tiek nosūtītas uz pircēja, tātad jaunā dāvanu kartes īpašnieka norādīto epasta adresi. Piemēram, iegādājoties dāvanu karti, tā ir pieejama lejuplādei uzreiz pēc tās apmaksas, kā arī tiek nosūtīta uz klienta e-pasta adresi, kur arī tiek norādīta saite dāvanu kartes lejuplādei.

Kā droši uzglabāt elektroniskas dāvanu kartes

Jebkurā gadījumā, vai tās būtu fiziskas dāvanu kartes vai elektroniskās dāvanu kartes, tās ir rūpīgi jāuzglabā un nedrīkst ar tām publiski dalīties. Visdrošākais ieteikums ir attiekties pret dāvanu kartēm tieši tāpat kā pret naudu, jo pēc savas būtības, arī dāvanu kartes ir maksāšanas līdzeklis, ar kura palīdzību ir iespējams norēķināties par precēm un pakalpojumiem dažādās tirdzniecības vietās un pie dažādiem pakalpojumu sniedzējiem. Līdzīgi kā pazaudētu naudu, arī pazaudētu dāvanu karti nav iespējams apmainīt pret jaunu, gadījumos, ja tā tiek pazaudēta vai nozagta.

Kādiem pakalpojumiem pieejamas elektroniskās dāvanu kartes

Pakalpojumu klāsts, kuriem pieejamas elektroniskās dāvanu kartes ir neierobežots. Nozares, kuru uzņēmumi sāk izplatīt savas dāvanu kartes arī pieaug ļoti strauji. Jau šobrīd pieejamas šādas dāvanu kartes: